Léčba parodontózy
Léčíme parodontózu
Parodontóza je zákeřná choroba dutiny ústní, která se vyvine na podkladě předchozí dlouhotrvající gingivitidy zhruba od 30 roku života. Průběh onemocnění je chronický a ústní hygiena je zpravidla nedostatečná. Parodontóza se projevuje zápachem z úst, krvácením dásní, tvorbou parodontálních chobotů, úbytkem kosti, putováním, viklavostí a rozestupováním zubů. Dochází k tvorbě abscesů, nahromadění hnisu a tvoří se zubní kámen nad i pod dásněmi. K prvním ztrátám zubů pak dochází už od 45 let věku.
Správně použité diagnostické systémy a dentální hygiena umožní ošetřujícímu odborníkovi stanovit předpokládaný vývoj onemocnění a současně i způsob optimální léčby.
Jak účinně předcházet parodontitidě?
Pokud vám byla diagnostikována parodontitida, pak vám zubní lékař nebo dentální hygienistka navrhne individuální léčebný program k udržování zubů a dásní, aby se zastavil postup onemocnění.
Problémy s dásněmi
Problémy s dásněmi nemusí zpočátku provázet závažné viditelné příznaky, pro včasné stanovení diagnózy jsou proto velmi důležité pravidelné návštěvy u zubního lékaře či dentální hygienistky. K běžným příznakům gingivitidy patří zčervenání a otok dásní, které při čištění krvácejí a vytvářejí se v nich choboty. V pokročilejších stádiích můžete zaznamenat ústup dásní a výskyt hnisu v prostoru mezi zubem a dásní, eventuálně uvolňování a ztrátu zubů.
Většina případů ztráty zubů v dospělém věku není ve skutečnosti způsobena zubním kazem, ale onemocněním dásní, například parodontitidou. Ztráta zubů v dospělém věku je často zapříčiněná parodontitidou, avšak onemocnění dásní, jako je parodontitida, není nezbytnou součástí procesu stárnutí.
Pokud si denně čistíte zuby zubním kartáčkem a mezizubními pomůckami a navštěvujete pravidelně zubní ordinace, zvýšíte svoje šance udržet si zdravé zuby a dásně po celý život. Nedejte proto zubnímu plaku šanci zvětšovat svůj objem a poškozovat vaše zuby a dásně.
Objednat se
Vyberte jednu z možností.
Přijímáme nové pacienty